Sute de sportivi din cele 19 cluburi ale Federaţiei Române de Arte Marţiale (departamentul SKDUN) au luat cu „asalt” Braşovul, sâmbătă, 18 martie, Sala Sporturilor „DP Colibaşi” care a găzduit Cupa CSU Braşov al departamentului de Karate SKDUN destinata probelor de kata si kumite individual si kata echipe.

La deschiderea oficială s-a aflat si preşedintele federaţiei Mondiale de Karate SKDUN, Pătru Aurel iar cu prilejul cupei a fost consemnată şi o premieră, fiind prima dată când Clubul Universitar Braşov a adunat într-o sală de sport peste 500 de concurenţi.

„Mulţumim, autorităţilor locale pentru şansa de a aduce în oraşul nostru cea de a 11 ediţie a Cupei CSU Braşov la karate”, a spus Dragoş Chiru, organizator al competiţiei.

Cu un total de 84 ( 18 aur , 19 argint ,47 bronz ) medalii clubul de la poalele tampei s-a clasat la finalul intrecerilor pe locul 1 fiind secondat de CS Akira Bucuresti iar ultimul loc pe podium fiind alocat clubului Aiko Shin tot din Bucuresti .

Rezultate Tehnice :

MEDALII AUR

  1. ALEXANDRU AROSOAE KATA ECHIPE, Copii1-Copii2, feminin+masculin, 2008-2012, 9-6kyu
  2. ANCA CRETU KATA ECHIPE MIXT, Copii 1-Copii2, 2008-2012, 9-6kyu
  3. ANCA CRETU KATA, Copii 2, feminin, 2009, 8ani, 6-4kyu
  4. ASTION TUDOR KATA ECHIPE MIXT, Copii 1-Copii2, 2008-2012, 9-6kyu
  5. ASTION TUDOR KATA, Copii 2, masculin, 2008, 8ani, 6-4kyu
  6. CASIAN GIURGIU KATA ECHIPE MIXT, Copii 1-Copii2, 2008-2012, 9-6kyu
  7. COSMIN CHIRIEAC KATA, Cadeti, masculin, 2002-2003, 14-15ani, 6-4kyu
  8. DARIA AROSOAE KATA, Minicadeti, feminin, 2004-2005, 12-13ani, 3kyu-DAN -48 kg
  9. DAVID STERNS KATA, Copii 2, masculin, 2008, 8 ani, 7kyu
  10. EDUARD BATRANU KATA, Minicadeti, masculin, 2004-2005, 12-13ani, 5-4kyu.
  11. GABRIEL MAFTEI KATA, Juniori, masculin, 2000-2001, 16-17ani, 3kyu-DAN
  12. GABRIEL MAFTEI KUMITE, Juniori, masculin, 2000-2001, 16-17ani, OPEN
  13. IONUT GHEMEA KATA ECHIPE, Copii1-Copii2, feminin+masculin, 2008-2012, 9-6kyu
  14. LIVIU POTERAS KATA TINERET-SENIORI, masculin, OPEN
  15. OVIDIU STOICA KATA, Copii 3, masculin, 2007, 10ani, 10-9kyu
  16. PATRICK TUDORACHE KATA Copii 1, masculin, 2010, 7ani, 4-6kyu
  17. PETRICEANU TEODOR KATA ECHIPE, Copii1-Copii2, feminin+masculin, 2008-2012, 9-6kyu
  18. SPUMA ANDREEA KATA, Cadeti, feminin, 2002-2003, 14-15ani, 6-4kyu

MEDALII ARGINT

  1. ALEXANDRU AROSOAE KATA, Copii 2, masculin, 2008, 9ani, 6-4kyu
  2. ANDREI BACALU KATA ECHIPE, Copii 3-Minicadeti, maculin, 2004-2007, OPEN
  3. ASTION TUDOR KATA ECHIPE, Copii1-Copii2, feminin+masculin, 2008-2012, 9-6kyu
  4. BALAZS BEATRIX KATA ECHIPE, Cadeti-Juniori-Seniori, OPEN+MIXT
  5. CASIAN GIURGIU KATA ECHIPE, Copii1-Copii2, feminin+masculin, 2008-2012, 9-6kyu
  6. DARIA OLTEANU KATA, Minicadeti, feminin, 2004-2005, 12-13ani, 3kyu-DAN -48 kg
  7. DARIA OLTEANU KUMITE, Minicadeti, feminin, 2004-2005, 12-13ani, -36kg
  8. DAVID BAGU KATA ECHIPE, Copii1-Copii2, feminin+masculin, 2008-2012, 9-6kyu
  9. DRAGOS CIOLACU KUMITE, copii 3, masculin, 2006-2007, 10-11ani, -36kg
  10. EDUARD BATRANU KUMITE, minicadeti, masculin, 2004-2005, 12-13ani, -40kg.
  11. GABRIELA GLAVAN KATA, Juniori, feminin, 2000-2001, 16-17ani, 9-4kyu
  12. ION DRAGOI KATA ECHIPE, Copii 3-Minicadeti, maculin, 2004-2007, OPEN
  13. ION DRAGOI KUMITE, minicadeti, masculin, 2004-2005, 12-13ani, -50kg
  14. LUCA POTERAS KATA ECHIPE, Copii 3-Minicadeti, maculin, 2004-2007, OPEN
  15. ORBAN ABEL KATA ECHIPE, Cadeti-Juniori-Seniori, OPEN+MIXT
  16. ROBERT MITCA SAMBON KUMITE TINERET-SENIORI, masculin, OPEN
  17. VICTOR STROE KUMITE, copii 2, masculin, 2008-2009, 8-9ani, -29 kg
  18. VLAD BAIU KATA ECHIPE, Cadeti-Juniori-Seniori, OPEN+MIXT
  19. VLAD BAIU KATA, Juniori, masculin, 2000-2001, 16-17ani, 9-4kyu

MEDALII BRONZ

  1. ALEXANDRU AROSOAE KATA ECHIPE MIXT, Copii 1-Copii2, 2008-2012, 9-6kyu
  2. ALEXANDRU AROSOAE KUMITE, copii 2, masculin, 2008-2009, 8-9ani, -34 kg
  3. ALEXANDRU MANOLACHE KATA ECHIPE MIXT, Copii 3-Minicadeti, 2004-2007, 9-6kyu
  4. ALEXANDRU PUIU KATA ECHIPE MIXT, Copii 3-Minicadeti, 2004-2007, 5kyu-DAN
  5. ALEXANDRU PUIU KATA, Cadeti, masculin, 2002-2003, 14-15ani, 3kyu-DAN
  6. ANDREEA GHEMEA KATA ECHIPE, Copii 3-Minicadeti, feminin, 2004-2007, OPEN
  7. ANDREEA SPUMA KUMITE, Cadeti, feminin, 2002-2003, 14-15ani, +52kg
  8. ANDREI BACALU KUMITE, minicadeti, masculin, 2004-2005, 12-13ani, -45kg
  9. ANDREI ION KATA Copii 1, masculin, 2010, 7ani, 8-7kyu
  10. BEATRIX BALAZS KATA TINERET-SENIORI, feminin, OPEN
  11. BEATRIX BALAZS KUMITE, Juniori, feminin, 2000-2001, 16-17ani, OPEN
  12. BEATRIX BALAZS SAMBON KUMITE TINERET-SENIORI, feminin, OPEN
  13. CASIAN GIURGIU KATA, Copii 2, masculin, 2008, 8ani, 6-4kyu
  14. CASIAN GIURGIU KUMITE, copii 2, masculin, 2008-2009, 8-9ani, -26 kg
  15. CODRUT PETRICEANU KATA ECHIPE, Cadeti-Juniori-Seniori, OPEN+MIXT
  16. COSMIN CHIRIEAC KUMITE, Cadeti, masculin, 2002-2003, 14-15ani, +65kg
  17. CRISTIAN ANGHEL KATA ECHIPE, Cadeti-Juniori-Seniori, OPEN+MIXT
  18. CRISTIAN ANGHEL SAMBON KUMITE TINERET-SENIORI, masculin, OPEN
  19. DARIA AROSOAE KATA ECHIPE, Copii 3-Minicadeti, feminin, 2004-2007, OPEN
  20. DARIA OLTEANU KATA ECHIPE MIXT, Copii 3-Minicadeti, 2004-2007, 5kyu-DAN
  21. DARIA OLTEANU KATA ECHIPE, Copii 3-Minicadeti, feminin, 2004-2007, OPEN
  22. DRAGOS CIOLACU KATA, Copii 3, masculin, 2007, 10ani, 10-9kyu
  23. Edina Hacman KATA, Juniori, feminin, 2000-2001, 16-17ani, 9-4kyu
  24. Erik Micut KATA, Copii 2, masculin, 2008, 8 ani, 8kyu -29 kg
  25. ION DRAGOI KATA ECHIPE MIXT, Copii 3-Minicadeti, 2004-2007, 5kyu-DAN
  26. ION DRAGOI KATA, Minicadeti, masculin, 2004-2005, 12-13ani, 2kyu-DAN
  27. IONUT GHEMEA KATA ECHIPE MIXT, Copii 1-Copii2, 2008-2012, 9-6kyu
  28. IULIAN CUREA KATA, Copii 2, masculin, 2008, 8 ani, 8kyu +29 kg
  29. IULIAN CUREA KUMITE, copii 2, masculin, 2008-2009, 8-9ani, -30kg
  30. LUCA POTERAS KUMITE, minicadeti, masculin, 2004-2005, 12-13ani, -40kg.
  31. Marcel Besleaga KATA, Cadeti, masculin, 2002-2003, 14-15ani, 6-4kyu
  32. MATTEO POTERAS KUMITE, copii 3, masculin, 2006-2007, 10-11ani, -35kg
  33. Mihai Latu KUMITE, copii 2, masculin, 2008-2009, 8-9ani, -29 kg
  34. OCTAVIAN TOMA KATA, Copii 2, masculin, 2008, 8 ani, 8kyu +29 kg
  35. ORBAN ABEL KATA, Juniori, masculin, 2000-2001, 16-17ani, 9-4kyu
  36. OVIDIU STOICA KUMITE, copii 3, masculin, 2006-2007, 10-11ani, -36kg
  37. PETRICEANU TEODOR KATA ECHIPE MIXT, Copii 1-Copii2, 2008-2012, 9-6kyu
  38. PETRICEANU TEODOR KATA ECHIPE MIXT, Copii 3-Minicadeti, 2004-2007, 9-6kyu
  39. RALUCA MUNTEAN KATA ECHIPE MIXT, Copii 3-Minicadeti, 2004-2007, 9-6kyu
  40. RALUCA MUNTEAN KATA, Cadeti, feminin, 2002-2003, 14-15ani, 9-7kyu
  41. RAZVAN SURUBARIU KATA, Copii 3, masculin, 2007, 10ani, 5-4kyu
  42. RAZVAN SURUBARIU KUMITE, copii 3, masculin, 2006-2007, 10-11ani, -42kg
  43. ROBERT MITCA KATA ECHIPE, Cadeti-Juniori-Seniori, OPEN+MIXT
  44. ROBERT MITCA KATA TINERET-SENIORI, masculin, OPEN
  45. ROBERT PINTILIE KUMITE, copii 1, masculin, 2010-2011, 6-7ani, -25kg.
  46. TEODOR PETRICEANU KATA, Copii 3, masculin, 2007, 10ani, 6kyu
  47. VLAD BAIU KUMITE, Juniori, masculin, 2000-2001, 16-17ani, OPEN