Cupa României la Autoapărare a strans in sala de sporturilor din localitatea Brasov aproximativ 600 sportivi , concurenți din Constanța, Iași, Sfântu Gheorghe, Brașov, Timișoara, si un numar de 35 cluburi din toate colțurile țării. Maratonul artelor martiale s-a desfasurat pe durata a 10 ore, in perioada 3 februarie fiind supervizat de sensei Ilie Nicusor , presedintele CS Shin Do Brasov .

Un tatami a fost destinat probelor de karate (kihon , kata si kumite ) unde clubul nostru a avut angrenati 50 sportivi la toate categoriile de varsta, sportivii fiind coordonati de sensei Chiru Dragos 4 dan .

Dupa 10 ore de intreceri sportive finalul concursului a prilejuit clubului CS Karate JKA Romania si CSU Brasov accesul pe podium de 65 ori ( 19 aur , 19 argint  ,27 bronz ),

Rezultate Tehnice :

MEDALIATI CU AUR

  1. Arosoae Alexandru - kata centuri albastre anul 2008
  2. Besleaga Marcel - kumite juniori open
  3. Chirieac Cosmin - kata centuri maro juniori
  4. Cretu Anca - kata centuri albastre 2008
  5. Cretu Anca - kumite 2008
  6. Dragan David - kata centuri portocalii 2010
  7. Dragoi Ion - kata centuri negre 2004
  8. Dragoi Ion - kata echipe
  9. Ghenu Bogdan - kihon 2013
  10. Ion Andrei - kata centuri albastre 2009
  11. Poteras Luca - kata echipe
  12. Puiu Alexandru - kata echipe
  13. Stoica Robert - kata centuri maro 2007
  14. Stoica Robert - kumite 2007
  15. Surubariu Razvan - kumite 2006
  16. Tudor Astion - kata centuri maro 2008
  17. Tudor Astion - kumite 2008
  18. Tudorache Patrick - kumite 2009
  19. Vasilache Maria Ioana - kata centuri portocalii 2007

MEDALIATI CU ARGINT

  1. Arosoae Daria - kata centuri negre cadeti
  2. Besleaga Marcel - kata juniori centuri maro
  3. Burlan Darius - kata centuri albastre anul 2010
  4. Caras Ioan - kata centuri albe anul 2010
  5. Garcea Darius - kata centuri albe 2009
  6. Gheorghe Matei Alexandru - kata centuri portocalii 2010
  7. Giurgiu Casian - kata echipe
  8. Giurgiu Casian - kumite 2008
  9. Ion Andrei - kumite anul 2009
  10. Petriceanu Teodor - kata centuri maro 2006
  11. Poteras Luca - kata centuri negre cadeti
  12. Poteras Luca - kumite cadeti
  13. Stoica Robert - kata echipe
  14. Toma Octavian - kumite 2008
  15. Tudorache Cezar - kata centuri verzi 2011
  16. Tudorache Cezar - kumite 2011
  17. Tudorache Patrick - kata centuri maro 2009
  18. Tudorache Patrick - kata echipe
  19. Vata Robert - kata centuri portocalii 2009

MEDALIATI CU BRONZ

  1. Alistar Lazar Stefan - kihon 2012
  2. Anghel Andrei David - kata centuri albe 2012
  3. Arosoae Alexandru - kata echipe
  4. Chelaru Alexandru Dumitru - kihon 2010
  5. Chirieac Cosmin - kumite juniori open
  6. Chirieac Calin - kumite 2006
  7. Chiru Dan Bianca - kata centuri portocalii 2011
  8. Ghenu Bogdan - kata centuri albe 2013
  9. Giurgiu Casian - kata centuri maro 2008
  10. Huza Alexandru - kata centuri galbene 2011
  11. Iftinca Taul - kata centuri albe 2009
  12. Mihalache Matei - kumite 2007
  13. Peticeanu Teodor - kata echipe
  14. Petriceanu Codrut - kata centuri maro seniori
  15. Petriceanu Codrut - kumite seniori
  16. Petriceanu Teodor - kumite 2006
  17. Pruteanu Sasha Alin - kihon 2010
  18. Puiu Alexandru - kata centuri negre cadeti
  19. Puiu Alexandru - kumite cadeti
  20. Rusu David Stefan - kata centuri portocalii 2011
  21. Sterns David - kumite 2008
  22. Stroe Victor - kumite 2008
  23. Surubariu Razvan - kata centuri maro 2006
  24. Tabacaru David Florin - kihon 2010
  25. Toma Octavian - kata centuri albastre 2008
  26. Zarnescu Robert - kata echipe
  27. Zarnescu Robert - kumite 2005