Scoala Generala Nr. 25 din Brasov a fost gazda astazi 29 mai 2011 a -III -a editie a Cupei Copilului Scolara JKA. La eveniment s-au intrecut la probele kata , kihon si kumite individual si kata echipe 8 scolii generale si 1 gradinita . Cei 38 sportivii antrenati de sensei Dragos Chiru au reusit sa castige nu mai putin de 65 medalii ( 16 aur, 26 argint si 23 bronz ) . Cei 17 sportivi JKA legitimati la Scoala Generala Nr. 2 au reusit sa se impuna in clasamentul final cu 33 medalii .Pe treapta secunda a urcat sportivii legitimati la CS Aiki Karate do Palatul Copiilor cu 24 medalii , podiumul fiind incheiat de de sportivii legitimati la WSDA Scoala Generala 11 cu 23 medalii.
Cei 9 sportivi JKA legitimati la Scoala Generala nr 25 au cucerit 18 medalii , iar cei 12 sportivii JKA legitimati la Gradinita Micul Print 22 au cuccerit 14 medalii .
Pentru noi a fost un test util in vederea participarii noastre la Cupa Satorii din 11 iunie . Au reconfirmat perioada buna prin care trec sportivii vechii dar am remarcat cu satisfactie sportivi noi cu dorinta mare de afirmare - A declarat Dragos Chiru pentru Adevarul de Seara
Medaliati JKA cu aur .
  1. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
  2. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
  3. SEITZ ADINA - KATA
  4. BUSTEAGA DIANA - KUMITE
  5. ORBAN TIMEEA - KUMITE
  6. ORBAN TIMEEA - KATA
  7. DRAGOI ION - KUMITE
  8. DRAGOI ION - KATA
  9. DRAGOI ION - KIHON
  10. BUDASU DAVID - KUMITE
  11. BUDASU DAVID - KATA
  12. SANDU CEZAR - KATA
  13. DOROFTEI ROBERT - KATA
  14. CRETU DAVID - KIHON
  15. BANDILA VICTORIA - KIHON
  16. CHETAN DAVID - KIHON
Medaliati JKA cu argint.
  1. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
  2. MUNTEAN BOGDAN - KATA
  3. SANDU CEZAR - KATA ECHIPE
  4. SANDU CEZAR - KUMITE
  5. IVAN BOGDAN - KATA ECHIPE
  6. VLASE DANIELA - KATA ECHIPE
  7. SEITZ ADINA - KUMITE
  8. IVAN IOANA - KUMITE
  9. IVAN BOGDAN - KUMITE
  10. IVAN BOGDAN - KATA
  11. NEMA ALEXANDRU - KUMITE
  12. MOTOASCA SEBASTIAN - KUMITE
  13. TOBOSARU DAN - KUMITE
  14. DOROFTEI ROBERT - KUMITE
  15. MAFTEI GABRIEL - KATA
  16. PUIU ALEXANDRU - KATA
  17. BANDILA VICTORIA - KATA
  18. COSA SEBASTIAN
  19. VLASE DANIELA - KATA
  20. PETRESCU MARIA - KIHON
  21. TUDOSE KARIAN - KIHON
  22. STRUGARU MIHAI - KIHON
  23. CODRESCU ANDREI - KIHON
  24. SPATARELU ANDREI - KIHON
Medaliati JKA cu bronz
  1. DOROFTEI ROBERT - KATA ECHIPE
  2. COSA SEBASTIAN - KUMITE
  3. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA
  4. ZMARANDOIU IULIAN - KUMITE
  5. MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE
  6. BUSTEAGA DIANA - KATA ECHIPE
  7. BUSTEAGA DIANA - KATA
  8. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
  9. PUIU ALEXANDRU - KUMITE
  10. CRETU DAVID - KUMITE
  11. POPA ALEXANDRU - KUMITE
  12. PULTEA RADU - KATA
  13. PULTEA RADU - KIHON
  14. MOTOASCA SEBASTIAN - KATA
  15. MOTOASCA SEBASTIAN - KIHON
  16. SPATARELU ANDREI - KATA
  17. IVAN IOANA - KATA
  18. TUDOSE KARINA - KATA
  19. MIHALACHE MIHAI - KATA
  20. OLTEANU DARIA - KIHON
  21. GAFTON ANDREEA - KIHON
  22. ANDONE ALEXANDRU - KIHON
  23. MINCULET RAFAEL - KIHON
  24. RADULEA VLAD - KIHON
  25. RADULESCU DAVID - KIHON
In urma rezultatelor de la Cupa Copilului dar si a rezultatelor din ultimele 12 luni am stabilit :
  • Seitz Adina , Busteaga Diana , Dragoi Ion , Orban Timeea au reducere 100 % la taxa de participare ( achitand doar transportul )
  • Doroftei Robert , Muntean Bogdan , Maftei Gabriel , Sandu Cezar , Pomirleanu Sebastian , Ivan Bogdan au reducere 50 % la taxa de participare ( achitand si transportul integral )