jicmon otiliaSambata 18 octombrie 2009 a avut loc a III Editie a Shoto Cup JKA 2009 karate interstiluri .

Organizator local si de aceasta data a fost Club Sportiv Karate JKA din Romania condus de dl .Dragos Chiru .Astfel in localitatea Brasov in sala de sport a scolii Generale numarul 25 s-au strans peste 100 de sportivi si sportive care au concurat la kata , kihon , kumite si kata echipe .Pentru a doua oara consecutiv la Brasov sportivii au avut parte de un stand de comercializare a echipamentelor Hayashi sau Top Ten ( echipamente de arte martiale recunoscute in intreaga europa ) . Multumim pe sprijinul acordat dl ( Adrian Dejanu , Ilie Nicusor , Ignatescu Gigi , Florea Florin ) .

Rezultatele individuale obtinute de sportivi pe categorii de varsta si grad si primele trei cluburi clasate pe podium in ordinea cuceririi medaliilor au fost :

 

CS Karate JKA Romania 134 p I -22 II -24
III -20 Total 66 medalii
CS Jissen Do Bucuresti 66 p I -13 II - 9 III - 9 Total 31 medalii
CS Aiki Karate Do Bv. 36 p I - 5 II - 6 III - 9 Total 21 medali
Kihon Fete Anul 2003 -2002

Ivan Ioana
JKA 2
Romania
Place 1
Orban Timeea
JKA 2
Romania Place 2
Mares Cristiana
JKA 2
Romania Place 3




Kihon Fete Anul 2000-1998

Seitz Adina
JKA 2
Romania Place 1
Busteaga Diana
JKA 25
Romania Place 2
Popescu Loredana
JKA 25
Romania Place 3




Kihon Fete Anul 1997-1994

Pocora Adelina
AIKI
Romania Place 1
Iancu Ana Maria
JISSEN
Romania Place 2
Vasile Ana
JISSEN
Romania Place 3




Kihon baieti Anul 2003-2004

Mitrica Robert
JKA 2
Romania Place 1
Balan Cosmin
AIKI
Romania Place 2
Haidet Cezar
AIKI
Romania Place 3




Kihon baieti Anul 2002

Nema Alexandru
JKA 2
Romania Place 1
Chiriac Cosmin
AIKI
Romania Place 2
Puiu Alexandru
JKA 2
Romania Place 3




Kihon baieti Anul 2001-2000 inc

Stoleru Vlad JISSEN
Romania Place 1
Maftei Gabriel
JKA 2
Romania Place 2
Bolba Andrei
JKA 25
Romania Place 3




Kihon baieti Anul 2001-1999 av


Pomirleanu Sebastian
JKA 2
Romania Place 1
Sandu Cezar
JKA 25
Romania Place 2
Pantea Horia
AIKI
Romania Place 3




Kihon baieti 1998-1997

Olaru Alin
JKA 25
Romania Place 1
Jicmon Octavian
JKA 2
Romania Place 2
Radu Cosmin
JKA 2
Romania Place 3




Kihon baieti 1996-1994

Ivan Bogdan
JKA 25
Romania Place 1
Cristea Andrei
JISSEN
Romania Place 2
Gorea Alin
JKA 25
Romania Place 3




Kihon baieti 1993-1991


Lungu Alexandru
JISSEN
Romania Place 1
Manolache Emil
JKA 2
Romania Place 2
Draghiceanu Bogdan
JISSEN
Romania Place 3




Kata fete Anul 2002

Jicmon Otilia
JKA 2
Romania Place 1
Orban Timeea
JKA 2
Romania Place 2
Ivan Ioana
JKA 2
Romania Place 3




Kata fete 1998

Seitz Adina
JKA 2
Romania Place 1
Busteaga Diana
JKA 25
Romania Place 2
Popescu Loredana
JKA 25
Romania Place 3




Kata fete 1997-1996 i


Dobrescu Diana
JISSEN
Romania Place 1
Popescu Iasmina
JISSEN
Romania Place 2
Pruna Miruna
JISSEN
Romania Place 3




Kata fete 1997-1995


Iancu Ana Maria
JISSEN Romania Place 1
Vlaicu Miruna
JKA 2
Romania Place 2
Vasile Ana
JISSEN
Romania Place 3




Kata fete 1993-1991


Budean Daniela
JISSEN
Romania Place 1
Pascu Oriana
Aiki
Romania Place 2
Ferenczi Andreea
WSDA
Romania Place 3




Kata baieti 2004-2003

Mitrica Robert
JKA 2
Romania Place 1
Husar Mihnea
AIKI
Romania Place 2
Balan Cosmin
AIKI
Romania Place 3




Kata 2002



Ardelean Andrei
AIKI
Romania Place 1
Stan Valentin
AIKI
Romania Place 2
Nema Alexandru
JKA 2
Romania Place 3




Kata baieti 2001-2000 i

Iota Cristian
JISSEN
Romania Place 1
Stoleru Vlad
JISSEN
Romania Place 2
Mise Vlad
AIKI
Romania Place 3




Kata baieti 2001-1999 a


Pantea Horia
Aiki
Romania Place 1
Sandu Cezar
JKA 25
Romania Place 2
Muntean Bogdan
JKA 2
Romania Place 3




Kata baieti 1998-1997


Olaru Alin
JKA 25
Romania Place 1
Jicmon Octavian
JKA 2
Romania Place 2
Luanca Bogdan
AIKI
Romania Place 3




Kata baieti 1996-1994

Gorea Alin
JKA 25
Romania Place 1
Ivan Bogdan
JKA 25
Romania Place 2
Cristea Andrei
JISSEN
Romania Place 3




Kata baieti 1993-1992


Lungu Alexandru
JISSEN Romania Place 1
George Cosmin
JISSEN
Romania Place 2
Ciutoi Razvan
JISSEN
Romania Place 3




Kata baieti 1991-open


Rotaru Razvan JKA 2 Romania Place 1
Florea Florin
JKA 2
Romania Place 2
Draghiceanu Bogdan
JISSEN
Romania Place 3




Kumite fete 2003-2002

Mares Cristiana
JKA 2
Romania Place 1
Orban Timeea
JKA 2
Romania Place 2
Ivan Ioana
JKA 2
Romania Place 3




Kumite fete 2000-1998

Seitz Adina
JKA 2
Romania Place 1
Busteaga Diana
JKA 25
Romania Place 2
Popescu Loredana
JKA 25
Romania Place 3




Kumite fete 1997-1996

Dobrescu Diana
JISSEN
Romania Place 1
Popescu Iasmina
JISSEN
Romania Place 2
Pruna Miruna
JISSEN
Romania Place 3




Kumite fete 1995-1993


Iancu Ana Maria
JISSEN
Romania Place 1
Vlaicu Miruna
JKA 2
Romania Place 2
Vlase Daniela
JKA 2
Romania Place 3
       
Kumite fete 1992-1991
   
Budeanu Daniela
JISSEN Romania Place 1
Andries Andreea
WSDA Romania Place 2
Pascu Oriana
AIKI Romania Place 3
       
Kumite baieti 2004-2003
   
Mitrica Robert
JKA 2
Romania Place 1
Spataru Cosmin
JKA 2
Romania Place 2
Husar Mihnea
Aiki Romania Place 3




Kumite baieti 2002

   
Ardelean Andrei
AIKI Romania Place 1
Munteanu Victor AIKI
Romania Place 2
Chiriac Cosmin AIKI
Romania Place 3
Kumite baieti 2001-2000      
Pantea Horia
AIKI Romania Place 1
Iota Cristian
Jissen Romania Place 2
Moise Vlad
AIKI Romania Place 3
       
Kumite baieti 1999      
Domeniconi Roberto
JKA 25
Romania Place 1
Pintea Paul
JKA 25
Romania Place 2
Sandu Cezar
JKA 25
Romania Place 3
   
 
Kumite baieti 1998-1997      
Olteanu Cosmin
JISSEN Romania Place 1
Jicmon Octavian
JKA 2
Romania Place 2
Nitu Sebastian
JKA 25 Romania Place 3
       
Kumite baieti 1996-1994      
Zmarandoiu Iulian
JKA 2
Romania Place 1
Gorea Alin
JKA 25
Romania Place 2
Ivan Bogdan
JKA 25
Romania Place 3
       
Kumite baieti 1993-1992      
Lungu Alexandru
JISSEN Romania Place 1
Tica Razvan
JISSEN Romania Place 2
Manolache Emil
JKA 2
Romania Place 3
       
Kumite baieti 1991 open
     
Oancea Mihai
JISSEN Romania Place 1
Florea Florin
JKA 2
Romania Place 2
Ilie Danut
WSDA Romania Place 3
       
Kata echipe      
Vlaicu Miruna-Vlase Daniela
JKA 2
Romania Place 1
Olaru Alin - Gorea Alin JKA 25
Romania Place 2
Pomirleanu S - Muntean B
JKA 2
Romania Place 3
       
Kata - Turneul campionilor
     
Olaru Alin
JKA 25
Romania Place 1
Seitz Adina
JKA 2
Romania Place 2
Gorea Alin
JKA 25
Romania Place 3
       
Kata - Turneul campionilor      
Rotaru Razvan
JKA 2
Romania Place 1
Budeanu Daniela
JISSEN Romania Place 2
Iancu Ana Maria
JISSEN Romania Place 3