In data de 26 martie a.c., Clubul Sportiv Karate JKA din Romania a participat la Cupa Transilvania , organizata de clubul Dragon Do din Targu Mures, sub egida Federatiei De Karate WUKF si a Ministerului Tieretului si Sportului. La competitie au luat startul 611 de sportivi din 32 de cluburi din tara, la categorii de la -6ani, la 16-17 ani, individual si un numar de 80 echipe kata si kumite .

Dupa finalul celor 10 ore de concurs Clubul Sportiv Karate JKA din Romania , sectia de karate shotokan s-a clasat pe locul 6 in ierarhia nationala reusind sa se impuna , catigand medaliile de aur la toate categoriile de kata sincron echipe , masculiin ( 11-12 ani , 13 ani , 14-15 ani , 16-17 ani ) .

Rezultate tehnice :277007563 10224688664496584 6280975428936469270 n

BRATU KERIM IONUT
Place 1 - KATA ALL STYLES MALE 16-17 YEARS 3 KYU – DAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 16-17 YEARS
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 16-17 YEARS
POTERAS LUCA
Place 1 - KATA TEAMS MALE 16-17 YEARS
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 16-17 YEARS
CRETU ANCA NICOLETA
Place 1 – KATA ALL STYLES FEMALE 13 YEARS 3 KYU – DAN
Place 1 - KATA TEAMS FEMALE 14-15 YEARS
BELICI ROBERT STEFAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 16-17 YEARS
Place 2 - KATA ALL STYLES MALE 14-15 YEARS 3 KYU - DAN
Place 2 - KUMITE SHOBU SANBON MALE 14-15 YEARS -65 KG
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 16-17 YEARS
DRAGHICIU DAVID ANDREI
Place 1 - KATA TEAMS MALE 11-12 YEARS
Place 3 - KATA ALL STYLES MALE 12 YEARS 6-5-4 KYU
RUSU ANDRA
Place 1 - KATA TEAMS FEMALE 14-15 YEARS
GIURGIU CASIAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 13 YEARS
Place 1 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 13 YEARS
Place 2 - KATA ALL STYLES MALE 13 YEARS 3 KYU – DAN
STOICA ROBERT
Place 1 - KATA TEAMS MALE 14-15 YEARS
Place 3 - KATA ALL STYLES MALE 14-15 YEARS 3 KYU – DAN
SURUBARIU RAZVAN ALEXANDRU
Place 3 - KUMITE SHOBU SANBON MALE 14-15 YEARS +65 KG
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 14-15 YEARS
STERNS DAVID
Place 1 - KATA TEAMS MALE 13 YEARS
Place 1 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 13 YEARS
TUDORACHE PATRICK MARIAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 13 YEARS
Place 1 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 13 YEARS
Place 1 - KUMITE SHOBU NIHON MALE 12 YEARS +155 CM
Place 2 - KATA ALL STYLES MALE 12 YEARS 3 KYU - DAN
RAILEANU RAZVAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 13 YEARS
Place 1 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 13 YEARS
LATTAS ELEFTHERIOS
Place 1 - KATA TEAMS MALE 14-15 YEARS
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 14-15 YEARS
CHIRIEAC CALIN
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 14-15 YEARS
SFARLOAGA ANDREI
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 14-15 YEARS
DRAGHICIU EDUARD MARIAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 14-15 YEARS
TOMA OCTAVIAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 14-15 YEARS
MIHALACHE MATEI ADRIAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 16-17 YEARS
ZARNESCU ROBERT CONSTANTIN
Place 3 - KUMITE TEAMS ROTATION MALE 16-17 YEARS
TUDORACHE CEZAR STEFAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 11-12 YEARS
Place 3 - KUMITE SHOBU NIHON MALE 11 YEARS +150 CM
VOINA RADU BOGDAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 11-12 YEARS
Place 3 - KATA ALL STYLES MALE 12 YEARS 6-5-4 KYU
LUCHIAN RARES STEFAN
Place 1 - KATA TEAMS MALE 11-12 YEARS
VASILACHE MARIA IOANA
Place 1 - KATA TEAMS FEMALE 14-15 YEARS