DSC 0909Club Sportiv Karate JKA Romania si sectia de karate shotokan a CSU Brasov a organizat in perioada 28-30 august 2016 ultimul cantonament de pregatire din vara anului 2016. Locatia aleasa a fost o cunoscuta pensiune din Vama Buzaului .

Cu principala tema :Pregatirea sportivilor pentru Campionatul Mondial de Karate din Bulgaria , dar si cu dezvoltara capacitatilor de comunicare ale sportivilor si insusirea metodelor de gestionare a conflictelor in sportul de performanta , stagiul a alineat la start 28 sportivi si adulti .

Tot in cadrul acestui cantonament ne-am pregatit pentru urmatorul examen de grad si am stabilit sportivii car se vor deplasa la Cupa Romaniei si Cupa de toamna din 10 septembrie 2016.

Sportivii care au participat la cursul de Comunicare in Sportul de Performanta si Managementul conflictelor in sportul de Performanta  si care vor ajuta la instruire in anul 2016-2017.

 DRAGOI ION 9.5
 SEITZ  ADINA 10
 MAFTEI GABRIEL 9.3
 POTERAS LUCA 9
 OLTEANU DARIA 10
 BACALU GEORGE 9.5
 MUNTEAN BOGDAN 9.3
 BUSTEAGA DIANA 10
 PUIU ALEXANDRU 9
 BACALU ANDREI 9.5
 IVAN IOANA 10
 IVAN BOGDAN 9.5
 AROSOAE DARIA 10

Sportivii care au participat in cantonament :

  1. Busteaga Diana 
  2. POTERAS    LUCA
  3. POTERAS    MATTEO
  4. Stroe    Victor
  5. Dragoi    Ion Mircea
  6. Puiu    Alexandru
  7. Cretu    Anca Nicoleta
  8. Olteanu    Daria    
  9. Spuma    Andreea
  10. Spuma    Stefan
  11. Dragoi    Daniela Stefania
  12. Arosoae    Daria
  13. Maftei    Gabriel 
  14. Cotfas    Rares
  15. Cotfas    Mara
  16. Chiru     Dragos
  17. GIURGIU    CASIAN
  18. Ivan    Ioana
  19. Tudorache Patrik
  20. Seitz    Adina
  21. Batranu    Eduard
  22. Ivan Bogdan    
  23. Bacalu    Andrei
  24. Bacalu     George
  25. Muntean    Bogdan
  26. OLARU    MATEI ALEXANDRU
  27. Muntean Florin
  28. Poteras Liviu

Sportivii care merg la Cupa de Toamna si Cupa Romaniei pentru tineret si seniori din 10 SEPTEMBRIE 2016.

  1. MUNTEAN BOGDAN
  2. SPUMA ANDREEA
  3. CRETU ANCA
  4. SEITZ ADINA
  5. BUSTEAGA DIANA
  6. DRAGOI ION
  7. POTERAS LUCA
  8. AROSOAE DARIA
  9. OLTEANU DARIA
  10. STROE VICTOR
  11. GIURGIU CASIAN
  12. POTERAS MATTEO
  13. PUIU ALEXANDRU
  14. MUNTEAN FLORIN
  15. DRAGOI DANIELA
  16. POTERAS LIVIU